Sekačky trávy se vyplatí pouze do určité rozlohy pozemku. Pokud tedy vlastníte rozlehlé pozemky nebo jen chcete zefektivnit sekání trávy, seznamte se se zahradními traktory.

Zahradní traktory – kdy se hodí

Zahradní traktory naleznou své využití nejlépe na rozlehlých rovných nebo mírně kopcovitých terénech. Také v okolí firem nebo skladů se skvěle uplatní efektivní sekání pomocí zahradních traktorů.
Zahradní traktory mají o něco větší plochu, kterou sekají, sbírají posekanou trávu a vše jde daleko rychleji a snáz než s malou sekačkou. Posekat navíc zvládnout i starší lidé, kteří nevydrží tak dlouho chodit nebo stát, aby mohli využívat klasické sekačky.

Zahradní traktory – typy

Zahradní traktory mohou mít mechanickou převodovku nebo tzv. převodovku hydrostat. Dalším typem jsou AKU zahradní traktory STIGA či zahradní traktory určené pro velké plochy.
Zahradní traktory s převodovkou hydrostat je skupina traktorů s vyšším výkonem určená, na rozdíl od traktorů s mechanickou převodovkou, pro sekání velkých ploch. Hydrostatická převodovka zajišťuje plynulou jízdu v jakémkoliv převodovém stupni.

V kategorii zahradní traktory s převodovkou hydrostat je existuje skupina strojů zvaná mulčovací ridery. Tyto zahradní traktory jsou zaměřené sekání a péči o trávník (mulčování) zároveň. Stroj naseká trávu na malé kousky, které poslouží jako hnojivo a dodají trávníku živiny a napomůžou obnově.

Další rozdíly mezi zahradními traktory jsou v tom, zda mají sběrný koš nebo boční výhoz. Pokud preferujete dokonale zastřižený trávník bez zbytků trávy, které se po dešti nenalepí na boty, sáhněte po modelu se sběrným košem. V případě, že se rozhodnete pro zahradní traktor s bočním výhozem, bude vaše sekání o něco rychlejší, protože nebudete ztrácet čas vyvážením koše.
Zahradní traktory jsou navíc skvělé pro množství svých funkcí. Kromě obyčejného sekání je s nimi totiž možné i dále pečovat o trávník – například mulčování.  
Pro větší komfort při řízení bývají zahradní traktory vybaveny elektrickým startérem a zpětným chodem. Za některé modely lze také připojit další zařízení, jako jsou mulčovače nebo provzdušňovače.
Značka Stiga nabízí zahradní traktory pro městskou zástavbu. Jedná se o prakticky bezúdržbové a nehlučné stroje. Dále nabízí komunální techniku, tedy stroje s velkým výkonem určené pro celoroční využití.

Zahradní traktory šetří čas a pracovní sílu. Kromě péče o trávník mnohé zvládají i celoroční provoz a lze za ně připojit další příslušenství, a tak je snadno proměnit například v radlici.
Přijďte si stroje prohlédnout do prodejny Kobras a poradit se ohledně výběru.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.