Chystáte se na dovolenou a jste rozhodnuti vyrazit vlastním vozem? V tom případě hledejte zájezdy s označením „s vlastní dopravou“. U těchto zájezdů si přes CK zajišťujete pouze ubytování a případně také stravu ve vámi vybraném hotelu na určitý počet dní a dopravu na místo a zpět si řešíte sami. Výhodou vlastní dopravy je fakt, že se cestou můžete zastavit kdekoliv chcete a svou dovolenou si tak třeba prodloužit a zpestřit o návštěvu zajímavých míst.

Vlastní auto se hodí také po příjezdu do letoviska – můžete totiž podnikat výlety dle libosti a nemusíte být vázání na ostatní, nebo předem daný rozpis trasy a míst, která se navštíví. Výhodou organizovaných výletů je ovšem doprovod průvodce, který vám poskytne odborný komentář při prohlídce jednotlivých památek a přírodních monumentů. U většiny památek je k dispozici také tištěný průvodce, ovšem nelze spoléhat na to, že bude obsahovat česky psaný text. Častěji se setkáte s angličtinou.

Autem do Chorvatska

Ideálním místem pro dovolenou s vlastní dopravou je Chorvatsko. Rozhodnete-li se vydat k Jadranu vlastním vozem máte hned několik možných tras – záleží na tom, zda chcete cestovat po dálnici, nebo nikoliv. Rozhodnete-li se pro dálnici, nezapomeňte, že cestou budete křižovat hned několik zemí a v každé z nich potřebujete vlastní dálniční známku. Doba cestování je různá v závislosti na tom, z které části ČR vyrážíte, a do kterého letoviska se chcete dostat, průměrně trvá cesta něco kolem devíti hodin.

Oblíbenými lokalitami pro dovolenou v Chorvatsku jsou Istrie ležící v severní části země, Kvarner, Dubrovník, Baška Voda, Drvenik, Biograd na Moru, Vodice, Makarska a ostrov Pag. Na pobřeží naleznete samozřejmě mnohem více malých i větších letovisek, které se budou mírně lišit nabídkou ubytování, turistickým zázemím, možností výletů a také počtem turistů, kteří jej navštěvují. Záleží pouze na vás, zda hledáte spíše klidnější dovolenou v méně frekventované destinaci, nebo si chcete užít ruch větších středisek s pestrým nočním a kulturním životem.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.