Pro všechny příznivce aktivní dovolené je dovolená na kole ta správná volba. Uděláte něco pro své tělo, strávíte čas na čerstvém vzduchu a užijete si spoustu zábavy. V Čechách i na Moravě najdeme spoustu nádherných míst ležících na cyklostezkách, které stojí za to navštívit. Pokud se rozhodnete strávit svou dovolenou v Čechách, doporučujeme vám zamířit do krásné krajiny Jižních Čech, která patří společně s oblastí Jižní Moravy mezi nejvyhledávanější destinace českých cyklistů.

Třeboňsko – vodní ráj v Česku

Do všech části Jižních Čech se vyplatí zavítat, protože každá oblast nabízí svým návštěvníkům něco zcela odlišného. Slevy na pobyty v Čechách nabízené slevovými portály vás například mohou zavést do rovinného Třeboňska. Tuto oblast ocení všichni milovníci nenáročného terénu, vody a rybářských pochoutek. Hustá síť turistických a cyklistických tras vám umožní objevovat krásy zdejšího okolí plné památek, rybníků a malebných vesniček. Třeboňsko je vodním rájem Česka a v letních měsících zde můžete najít spousty míst k ovlažení jako například přírodní rybníky, pískovny ale i kryté bazény a koupaliště. Jako u moře se budete cítit u Vlkovské pískovny s čistou průzračnou vodou a okolními písčitými plážemi.

Na Šumavě si na své přijdou všichni cyklisté

Na jih od Třeboňské pánve se rozkládají Novohradské hory a CHKO Šumava. Cyklotrasy vedoucí skrz nádhernou přírodu těchto pohoří jsou pro zdatnější cyklisty a jako odměnu jim nabízí krásné výhledy na přilehlé okolí. Rekreační cyklisté uvítají cyklostezku vedoucí kolem Lipenského jezera, na které se rozhodně nudit nebudou. Na této více než dvacetikilometrové trase vhodné i pro rodiny s dětmi najdou spousty zatáček, menších stoupání ale i bezpečné sjezdy.

Na kole se můžete z Lipna přesunout níž, kde se pod Šumavskými vrcholky nachází Český Krumlov. Město, které je díky své jedinečné středověké zástavbě na seznamu UNESCO a rozhodně stojí za vaši návštěvu. Atmosféru středověku můžete okusit ve středověké krčmě nebo při noční procházce městem. Jižní Čechy jsou rájem cyklistů a každý si je zamiluje. Využijte slevy na pobyty na Šumavě a užijte si skvělou dovolenou!

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.