Máte rádi české hrady a zámky? Rádi byste si užili pobyt v hotelu, který stojí jen pár set metrů od jednoho z našich nejkrásnějších hradů? Jeďte na pobyt do Hotelu Bouzov. Hotel se nachází na náměstí malebné obce Bouzov a je tím ideálním místem k pobytu pro všechny, kteří mají rádi české památky a nevšední zážitky. Využijte slevy na pobyty a navštivte například město Bouzov se stejnojmenným hradem.

Hrad Bouzov

Jen pár metrů výše nad hotelem se nachází majestátní hrad Bouzov, který je dominantou celé obce. Hrad založený na přelomu 13. a 14. století je jednou z nejnavštěvovanějších českých památek a natáčela se zde i nejedna česká pohádka. Při prohlídce tohoto romantického hradu máte možnost zahlédnout majestátní plně vybavené místnosti, soudní síň, novogotickou kapli i hlásnou věž. Na hradě se během letní sezóny koná i mnoho rytířských a divadelních vystoupení.

Pokud v podhradí uvidíte 15 metrů vysokého dřevěného koně, nebojte se, nemáte halucinace. Uvnitř této dřevěné stavby se totiž nachází velmi zajímavá galerie s historickými kresbami. V galerii můžete dokonce vystoupat až do samotné koňské hlavy, kde se nachází rozhledna, ze které se můžete kochat krásami tohoto historického městečka.

Zajímavé aktivity v okolí

Všichni, kteří mají rádi výlety za poznáním okolní přírody, si v okolí Bouzova přijdou na své. Navíc mají možnost okolní přírodu poznat v sedle. Jízda na koni po okolí Bouzova je velmi vyhledávanou aktivitou a nevšedním zážitkem pro každého. Dále si pak můžete vychutnat jízdu v kočáře nebo ve formanském voze, kterému se přezdívá pojízdná hospoda. Říká se, že nejkrásnější pohled na svět je ze hřbetu koně, tak se nebojte a jízdu na koni si určitě vyzkoušejte.

V případě, že byste si chtěli zasportovat a užít si trochu adrenalinu, navštivte Relax park Bouzov. V zábavním parku si můžete vyzkoušet zajímavou jízdu na minikárách z kopce, skákání na obří trampolíně nebo dlouhý let lanovkou. Můžete si vyzkoušet i orientační běh a trochu si pobloudit v místním lese.

Pokud byste rádi během víkendu nebo prázdnin, jeli na zajímavý pobyt nejen do Bouzova, doporučuji vám navštívit stránky slevových portálů. Díky slevám na ubytování se můžete dostat na zajímavá místa v naší krásné republice a zažít mnoho nevšedních zážitků.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.