Jižní Evropa je ideálním místem pro letní dovolenou. Nachází se zde celá řada krásných měst, slunných pláží a turistická letoviska, která jsou připravena poskytnout vám veškeré pohodlí potřebné pro spokojenou dovolenou. Mezi nejvyhledávanější země jižní Evropy patří Španělsko, které je známé svým temperamentem, rušnými letovisky i nádhernými ostrovy, na kterých můžete odpočívat, ale také se skvěle bavit!

Dovolená ve Španělsku má celou řadu nesporných výhod. Jednak není příliš vzdálené, tudíž nemusíte cestovat příliš dlouho. Navíc se pyšní velmi dlouhou historií, která po sobě zanechala nesčetné kulturní bohatství v podobě historických památek a uměleckých děl. Máte-li rádi umění, pak budete ze Španělska nadšení! Rozhodně si nenechte ujít například návštěvu muzea Salvadora Daliho ve Figueres. Milovníci architektury si jistě zamilují toulky Barcelonou a návštěvu slavného chrámu Sagrada Familia, který je dílem architekta Antonia Gaudiho.

Dovolená na španělském pobřeží

Španělské pobřeží Středozemního moře je poměrně dlouhé a nachází se zde hned několik turisticky velmi oblíbených oblastí. Mezi nejznámější patří bezesporu Costa Brava nacházející se v nejsevernější části španělského pobřeží. Costa Brava je zaměřena výhradně na cestovní ruch, a díky tomu zde naleznete opravdu vysokou koncentraci turistických letovisek, barů, restaurací, tanečních klubů apod. Chcete-li se na své dovolené výborně bavit a užít si kvalitní služby, Costa Brava je místem přesně pro vás!

Další oblíbenou oblastí pro dovolenou ve Španělsku je Costa de la Luz s nádhernými přírodními plážemi, čistým mořem a menšími turistickými letovisky, které jsou ideální pro klidný odpočinek. Oblíbené jsou také zájezdy do Costa del Maresme, Costa del Sol, Costa del Azahar a také na španělské ostrovy, jako je Mallorca, Menorca nebo například Ibiza, která je proslulá svými tanečními kluby. Letní dovolená ve Španělsku je vhodná pro mladé turisty i pro rodiny s dětmi – z široké nabídky letovisek si vybere opravdu každý.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.